29 stycznia 2012

Idealna cielista (NUDE) pomadka i lakier [część druga]

Nareszcie długo oczekiwany post, w którym mogę kontynuować opowieść z serii "W poszukiwaniu idealnych "NUDziarzy". Przygotowanie postów z tej serii zajmuje sporo czasu, no ale udało mi się coś uzbierać na kolejną notkę, tak więc oto ona.



Ze względu na brak szeroko dostępnych informacji o makijażu NUDE nie miałam za bardzo pojęcia jak się zabrać za szukanie pomadki dającej wymarzony efekt. Ba! Nie wiedziałam nawet dokładnie czego chcę - o jaki dokładnie efekt mi chodzi.

Ta kwestia nie jest taka łatwa i oczywista jakby się mogło wydawać. Istnieje mnóstwo odcieni tzw."cielistych" i wierzcie mi - nie ma jednego, uniwersalnego, który pasowałby każdemu.

Początkowo, kierując się zdjęciami modelek noszących "NUDne" usta, myślałam, że to o co mi chodzi to pastelowy, jasny róż.

Myślę, że to dobry moment aby wprowadzić pewne definicje, pewien podział rodzajów kolorów i faktury, który dotyczy zarówno pomadek, lakierów do paznokci, cieni do powiek jak i spraw codziennych, typu lakier samochodu, papier fotograficzny (powierzchnia zdjęcia), czy farba do ścian. To sprawa uniwersalna, podstawowa, więc na pewno Wam się wielokrotnie w życiu przyda, a niestety wiele osób mylnie nazywa kolory...

Otóż mamy odcienie:

PASTELOWE  - właśnie takie powinny być kosmetyki do uzyskania efektu manekina, czyli pomadki, czy lakiery NUDE. Pojęcie to oznacza, że lakier pozbawiony jest jakichkolwiek drobinek, nie mieni się, jest dobrze napigmentowany, nietransparentny. Wyobraźcie sobie farbę plakatową, której używaliście w podstawówce na lekcjach plastyki. Brak w niej brokatu, perły. To czy się błyszczy (odbija światło, jakby była pokryta warstwą wody), czy nie to już inna bajka, o której za chwilę. Pojęcie kolorów pastelowych tego nie definiuje. To znaczy, że kolor pastelowy może być zarówno błyszczący, jak i matowy.

Przykłady pastelowych kolorów pokażę na fotkach znalezionych w Googlach: 
 
Czarny lakier, biały lakier do frencha, klasyczny, elegancki czerwony.
















Niestety, to przy nazywaniu właśnie tego rodzaju kolorów popełnia się najczęstszy błąd. Mianowicie notorycznie słyszę/czytam jak ktoś nazywa te kolory MATOWYMI !!! O zgrozo... Matowy nie równa się pastelowy! Proszę, Wy, którzy to czytacie zapamiętajcie tę "subtelną" różnicę. Przyda się Wam to przy zamawianiu pomadek NUDE, bo gdy poprosicie o matową możecie się bardzo zdziwić, co otrzymacie.

"Przeciwieństwem" kolorów pastelowych są warianty takie jak:

PERŁOWE 
METALICZNE
HOLOGRAFICZNE
OPALIZUJĄCE
MULTIKOLOR
Z DROBINKAMI
Z BROKATEM

Oprócz tego, że "kolor" może być pastelowy lub inny (perłowy, opalizujący), może być jednocześnie:

BŁYSZCZĄCY lub MATOWY (półmat, velvet, satynę na razie pomińmy)

Oto przykład czarnego pastelowego koloru, który na większości paznokcia jest matowy, a na końcu płytki jest błyszczący!



 
Dla głębszego zrozumienia tego podziału rodzajów kolorów pokażę kilka przykładów:

Z brokatem Błyszczący

 
Z brokatem Matowy
Perłowy Błyszczący


Z drobinkami Matowy
Z drobinkami Matowy (palec serdeczny) i Błyszczący (pozostałe palce)

Metaliczny Błyszczący

Pastelowy Matowy


Ładnie się złożyło, że ostatni lakier to przykład cielistego kolorku.

Tak więc teraz możecie się domyślić jaki to kolor mniej więcej miały moje usta pomalowane pierwszą pomadką zakupioną z myślą o stworzeniu cielistego looku. Bo pierwszą była szminka w kolorze jasnego pastelowego różu, po nałożeniu na usta ładnie się błyszczała. 

Ze względu na to, że ten post zrobił się już strasznie długi, zdjęcie moich ust w tej pomadce, jak i w wielu innych w stylu NUDE dodam w kolejnym poście tej serii. Oczekujcie recenzji cielistych pomadek i lakierów do paznokci, podziału odcieni NUDE, dla łatwiejszego dopasowania do własnego odcienia skóry. Myślę też o poście z nowościami lakierowymi, bo przecież rodzajów lakierów do paznokci jest jeszcze sporo, graffiti nails, lakiery magnetyczne... Zobaczymy co z tego wyniknie. 

Tak, czy inaczej CDN!...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz